Sea Breeze-də beynəlxalq Dream Songwriting Camp keçirildi
9–12 sentyabr tarixlərində Sea Breeze Resort-da Avropa və ABŞ-dan 15 mahnı müəllifi, prodüser və ifaçını bir araya gətirən beynəlxalq musiqi düşərgəsi Dream Songwriting Camp baş tutdu.
Dörd gün ərzində iştirakçılar 32 yeni trek yaratdılar. Onların arasında EMIN üçün gələcək sinqllər, eləcə də beynəlxalq ifaçılar və K-Pop sənətçiləri üçün nəzərdə tutulan kompozisiyalar var.
Layihənin təşəbbüskarı dünya şöhrətli Return of the Mack hitinin müəllifi, tanınmış danimarkalı prodüser Cutfather oldu. O, Bakının ab-havasının komandanı “həqiqətən unikal mahnılar toplusu” yaratmağa ruhlandırdığını qeyd etdi. Düşərgənin həmtəşkilatçısı kimi çıxış edən Emin Ağalarov isə belə istedadlı musiqiçiləri qəbul etməkdən məmnunluğunu bildirib və Dream Songwriting Camp-ı Sea Breeze-də hər il keçirilən ənənəvi bir tədbirə çevirmək istədiyini vurğulayıb.

С 9 по 12 сентября в Sea Breeze Resort состоялся международный музыкальный лагерь Dream Songwriting Camp, объединивший 15 авторов песен, продюсеров и исполнителей из Европы и США.
За четыре дня участники создали 32 новых трека, среди которых будущие синглы для EMIN, а также композиции для международных исполнителей и K-Pop артистов.
Инициатором проекта стал известный датский продюсер Cutfather, автор мирового хита Return of the Mack. Он отметил, что атмосфера Баку вдохновила команду на создание «по-настоящему уникальной коллекции песен». Эмин Агаларов, выступивший соорганизатором лагеря, подчеркнул, что рад принимать столь талантливых музыкантов и надеется сделать Dream Songwriting Camp ежегодным событием в Sea Breeze.