Sea Breeze Bakıda keçirilən V Autizm Festivalının tərəfdaşı kimi çıxış etdi
Mayın 17-də Fəvvarələr Meydanında Azərbaycan Autizm Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə 5-ci illik Autizm Festivalı keçirildi. Sea Breeze bu mühüm sosial layihənin tərəfdaşı idi.
Festivalın məqsədi autizm spektri pozğunluğu olan insanların inteqrasiyasına, onların yaradıcılıq potensialının inkişafına və autizm haqqında ictimai anlayışın artırılmasına dəstək olmaqdır. Tədbir zamanı konsert, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların əsərlərindən ibarət sərgi, tematik zonalar, maarifləndirici və reabilitasiya təşəbbüslərinin təqdimatları oldu.
Tədbirdə dövlət qurumlarının, biznes dairələrinin, ictimai təşkilatların, KİV nümayəndələrinin, autizmli uşaqların ailə üzvləri iştirak etdilər.

17 мая на Площади Фонтанов в Баку проходил V ежегодный Фестиваль аутизма, организованный Азербайджанской ассоциацией аутизма. Sea Breeze выступил партнером этого важного социального проекта.
Фестиваль направлен на поддержку интеграции людей с расстройствами аутистического спектра, развитие их творческого потенциала и повышение общественного понимания РАС. Программа включала концерт, выставку работ детей с особенностями развития, тематические зоны, презентации образовательных и реабилитационных инициатив.
Мероприятие объединило представителей государственных структур, бизнеса, общественных организаций, медиа и семей, воспитывающих детей с РАС.