Sea Breeze layihələri Azerbaijan Design Award V müsabiqəsində mükafata layiq görülüb
One to One - Architecture & Design memarlıq bürosu tərəfindən hazırlanmış Sea Breeze layihələri Azerbaijan Design Award V müsabiqəsinin qalibi olub. Müsabiqənin nəticələri 2026-cı ilin yanvar ayında elan olunub.
Woodville layihəsi “Yaşayış komplekslərinin landşaft dizaynı” nominasiyası üzrə mükafat qazanıb. Taunhaus və mənzillərdən ibarət kompleks abadlaşdırılmış qapalı ərazidə yaşıllıq sahələrini, istirahət zonalarını, idman və uşaq infrastrukturunu birləşdirərək rahat və sağlam həyat tərzi üçün hər cür şərait yaradır.
Həmçinin Sea Breeze-in gələcək layihələrindən biri “Memarlıq” nominasiyası üzrə qaliblər sırasında yer alıb. Layihə ifadəli memarlıq üslubu və fasadların qeyri-standart forması ilə seçilərək kompleksin fərqləndirici vizual obrazını formalaşdırır. Memarlıq konsepsiyası geniş terraslara malik işıqlı yaşayış məkanlarını və istirahət sahələri, hovuzlar və kommersiya infrastrukturu ilə tamamlanan funksional ictimai məkanları nəzərdə tutur.
Bu mükafat Sea Breeze-də tətbiq olunan memarlıq yanaşmasının yüksək səviyyəsini göstərir və gələcəyə yönəlmiş şəhər konsepsiyası kimi inkişafını əks etdirir.

Sea Breeze received awards at Azerbaijan Design Award V for projects developed by One to One - Architecture & Design. The winners were announced in January 2026.
The Woodville project was recognised in the “Residential Landscape Design” category. The townhouse and apartment complex features a thoughtfully designed residential environment that combines landscaped greenery, leisure areas, sports and children’s amenities, creating a comfortable setting for everyday living.
One of Sea Breeze’s upcoming developments also received an award in the “Architecture” category. The project is distinguished by its expressive architectural concept and distinctive façade design, creating a recognizable visual identity for the complex. The architectural concept features bright living spaces with spacious terraces, complemented by well-integrated public areas with recreational zones, swimming pools, and commercial amenities.
The award highlights the architectural excellence of the projects and reflects Sea Breeze’s evolution as a city of the future.