12 mart 2026-cı il tarixində MIPIM 2026 beynəlxalq daşınmaz əmlak sərgisi çərçivəsində, Kann şəhərində Sea Breeze kurort şəhərin təsisçisi Emin Ağalarov, beynəlxalq tibbi klaster Sea Breeze Health Valley-nin baş icraçı direktoru Konstantin Grinfeld və yaşlı insanlar üçün eksklüziv hotel tipli rezidensiyalar şəbəkəsinin aparıcı şirkətlərindən biri olan Mediterranean Towers Assisted Living-in vitse-prezidenti və həmtəsisçisi Boris Levin Sea Breeze ərazisində yaşlı insanlar üçün rezidensiyanın yaradılması barədə saziş imzalayıblar.
Saziş Sea Breeze ərazisində “Yaşlı insanlar üçün eksklüziv hotel tipli ev” layihəsinin birgə həyata keçirilməsini nəzərdə tutur. Yeni kompleks komfortlu yaşayışı, tibbi müşayiəti və rekreasiya məkanlarını birləşdirəcək. Layihənin əsasını Mediterranean Towers Assisted Living şirkətinin yaşlı insanlar üçün müasir yaşayış rezidensiyalarının (senior living / retirement communities) yaradılması və idarə olunması sahəsində 30 ildən artıq təcrübəsi təşkil edir. Bu rezidensiyalar sakinlərinə rahat yaşayış, tibbi dəstək, eləcə də geniş sosial, mədəni və təhsil proqramları təqdim edir.
Layihə Sea Breeze kurort şəhərin və Sea Breeze Health Valley tibbi klasterinin infrastrukturunun inkişafında mühüm addım olacaq və regionda yaşlı insanlar üçün yaşayış və qayğı sahəsində müasir beynəlxalq standartların tətbiqinə töhfə verəcək.

Sea Breeze to Launch an Exclusive Hotel-Style Senior Living Residence
On March 12, 2026, at the international real estate exhibition MIPIM in Cannes, Emin Agalarov, founder of the Sea Breeze resort city; Konstantin Grinfeld, CEO of the international medical cluster Sea Breeze Health Valley; and Boris Levin, Vice President and one of the founders of Mediterranean Towers Assisted Living, a leading network of exclusive hotel-style residences for seniors, signed an agreement to develop a senior living residence at Sea Breeze.
The agreement outlines the joint development of the “Exclusive Hotel-Style Senior Living Residence” project at Sea Breeze. The new complex will combine comfortable accommodation, medical support and recreational amenities. The project will draw on more than 30 years of Mediterranean Towers’ experience in developing and operating modern senior living and retirement communities, designed to provide residents with comfortable living conditions, medical care, and a wide range of social, cultural, and educational programs.
This project marks an important step in the development of Sea Breeze’s infrastructure and the Sea Breeze Health Valley medical cluster, introducing modern international standards of senior care and retirement living to the region.