12 mart 2026-cı il tarixində MIPIM 2026 beynəlxalq daşınmaz əmlak sərgisi çərçivəsində, Kann şəhərində Sea Breeze kurort şəhərin təsisçisi Emin Ağalarov, beynəlxalq tibbi klaster Sea Breeze Health Valley-nin baş icraçı direktoru Konstantin Grinfeld və yaşlı insanlar üçün eksklüziv hotel tipli rezidensiyalar şəbəkəsinin aparıcı şirkətlərindən biri olan Mediterranean Towers Assisted Living-in vitse-prezidenti və həmtəsisçisi Boris Levin Sea Breeze ərazisində yaşlı insanlar üçün rezidensiyanın yaradılması barədə saziş imzalayıblar.
Saziş Sea Breeze ərazisində “Yaşlı insanlar üçün eksklüziv hotel tipli ev” layihəsinin birgə həyata keçirilməsini nəzərdə tutur. Yeni kompleks komfortlu yaşayışı, tibbi müşayiəti və rekreasiya məkanlarını birləşdirəcək. Layihənin əsasını Mediterranean Towers Assisted Living şirkətinin yaşlı insanlar üçün müasir yaşayış rezidensiyalarının (senior living / retirement communities) yaradılması və idarə olunması sahəsində 30 ildən artıq təcrübəsi təşkil edir. Bu rezidensiyalar sakinlərinə rahat yaşayış, tibbi dəstək, eləcə də geniş sosial, mədəni və təhsil proqramları təqdim edir.
Layihə Sea Breeze kurort şəhərin və Sea Breeze Health Valley tibbi klasterinin infrastrukturunun inkişafında mühüm addım olacaq və regionda yaşlı insanlar üçün yaşayış və qayğı sahəsində müasir beynəlxalq standartların tətbiqinə töhfə verəcək.

В Sea Breeze будет открыта эксклюзивная резиденция гостиничного типа для пожилых людей
12 марта 2026 года в рамках международной выставки недвижимости MIPIM в Каннах основатель города-курорта Sea Breeze Эмин Агаларов, СЕО международного медицинского кластера Sea Breeze Health Valley Константин Гринфельд и Борис Левин, вице-президент и один из основателей ведущей сети эксклюзивных домов гостиничного типа для людей старшего возраста Mediterranean Towers Assisted living, подписали соглашение о создании резиденции для пожилых на территории Sea Breeze.
Соглашение предусматривает совместную реализацию проекта «Эксклюзивный дом для пожилых гостиничного типа» на территории Sea Breeze. Новый комплекс будет сочетать комфортное проживание, медицинское сопровождение и рекреационные пространства. В основе проекта - более 30 лет опыта компании Mediterranean Towers в создании и управлении современными жилыми резиденциями для людей старшего возраста (senior living / retirement communities), обеспечивающих своим резидентам комфортное проживание, медицинскую поддержку,  а также широкий спектр социальных, культурных и образовательных программ.
Проект станет важным шагом в развитии инфраструктуры города-курорта Sea Breeze и медицинского кластера Sea Breeze Health Valley, внедрив в регионе современные международные стандарты проживания и ухода за пожилыми людьми.